Valsts policijas izstrādātā aplikācija “Mana drošība” paredzēta jebkuram, kas ikdienā pārvietojas ceļu satiksmē – gan gājējiem, gan velosipēdistiem, gan autovadītājiem. Savukārt aplikācijas jaunās funkcijas izstrādātas, lai persona varētu operatīvajiem dienestiem nosūtīt savas koordinātas situācijās, kad viņš nespēj sniegt skaidras norādes par to, kur atrodas, līdz ar to plānots, ka tas varētu palīdzēt operatīvo dienestu darbā gan nomaldījušos cilvēku meklēšanā, kā arī meklējot ceļu satiksmes negadījuma vai noziedzīga nodarījuma atrašanās vietu.
Aplikācijas lietotājam precīzas atrašanās vietas koordinātas iespējams nosūtīt divos dažādos veidos:
- Ieejot aplikācijas “Mana drošība” sadaļā “Ārkārtas zvani” un zvanot jebkuram glābšanas dienestam, koordinātas nosūtīsies automātiski.
- Ieejot aplikācijas “Mana drošība” sadaļā “Ārkārtas zvani” un nospiežot pogu “Nosūtīt manas koordinātas glābšanas dienestam”. Šajā situācijā glābšanas dienests saņem nosūtītāja koordinātas. Šī poga domātā situācijām, kad persona jau iepriekš ir sazinājusies ar glābšanas dienestu, ir kustībā un tai nepieciešams vairākkārt operatīvi ziņot dispečeram par atrašanās vietu.
Jāatgādina, ka gadījumā, ja persona nonākusi nelaimē, nepietiks tikai nosūtīt īsziņu ar koordinātām. Ja nepieciešama palīdzība, personai jāveic arī zvans attiecīgajam glābšanas dienestam, savukārt koordinātas ir kā papildus rīks, lai atvieglotu dienestu darbu un palīdzība pie personas nokļūtu ātrāk.
Tāpat jāatceras - lai noteiktu precīzu atrašanās vietu, viedtālrunī jābūt aktivizētai GPS funkcijai. Ja persona pati to nebūs aktivizējusi, aplikācija par to atgādinās.
Valsts policija jau informējusi, ka līdz ar koordinātu nosūtīšanas iespēju, mobilā aplikācija „Mana drošība” ietver sevi vairākas funkcijas, kas var būt noderīgas ikvienam iedzīvotājam:
CSNg liecinieks
Galvenā aplikācijas funkcija ir “Ceļu satiksmes negadījuma liecinieks”, kurā ikviens ceļu satiksmes dalībnieks ērti un ātri var ziņot Valsts policijai par kādu ceļu satiksmes negadījumu, kuram ir kļuvis par liecinieku.
Sākotnēji nepieciešams atzīmēt datus par lietotāju- vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi un telefona numuru. Tālāk nepieciešams atzīmēt, kur lietotājs atrodas – notikuma vietā, vai neatrodas notikuma vietā.
Tālāk lietotājam jānorāda negadījuma vieta, laiks un datums, notikuma apraksts, kā arī jāpievieno fotogrāfija. Šī nosūtītā informācija nonāk Valsts policijas darbinieku rīcībā un var palīdzēt izmeklēšanas gaitā.
Rīcība pēc CSNg
Šī funkcija lietotājam sniedz padomus, kā rīkoties, ja noticis ceļu satiksmes negadījums. Lietotājam jāatbild uz 3 jautājumiem, pēc kuriem tiek izanalizēta konkrētā situācija un prioritārā secībā piedāvāti rīcības padomi, kas šādā situācijā jāievēro.
Drošības tests
Funkcija paredzēta, lai lietotājs pārbaudītu un atsvaidzinātu savas zināšanas dažādās jomās, kas saistītas ar drošību, lai dažāda veida situācijās spētu rīkoties pareizi. Drošības testu paredzēts pildīt kā autovadītājam vai gājējam. Kopumā tiek uzdoti 10 jautājumi, kas var būt saistīti ar personisko drošību, īpašuma drošību un ceļu satiksmi (jautājumi, kas skar gājēju, velosipēdistu un autovadītāju drošību).
Aktualitātes
Sadaļā aktualitātes iespējams iepazīties ar dažādiem jaunumiem, kas saistīti ar satiksmes drošību.
Aplikācijas jaunā funkcija tika izmēģināta arī Valsts līmeņa civilās aizsardzības mācību STORMEX 2016 laikā, kur lauku apvidū pazudis cilvēks tika atrasts ar precizitāti 9 metri.
Aplikāciju “Mana drošība” ar tās jauno funkciju savā viedtālrunī iespējams lejupielādēt Google Play un Apple Store veikalos.
Video par jauno aplikācijas funkciju apskatāms vietnē youtube: https://www.youtube.com/watch?v=meXC4Q9l2Vs&feature=youtu.be
Sagatavoja:
Vineta Zēģele, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore