03.05.2022
Aizvadīts Valkas pagasta pirmais “Volejbola nakts turnīrs”

Valkas pagasta sporta aktīvisti, jau no rudens ir izmantojuši treniņa iespējas Valkas novada Bērnu – jaunatnes sporta skolas zālē. Ja iepriekšējos gados, tie, kuri ieradās uz sporta zāli, izlēma, ko tad konkrētā reizē darīs, tad šogad, tika nolemts treniņu laiku veltīt volejbola spēlei. Lai izslēgtu nejaušības, ka uz treniņu neierodas pietiekams skaits spēlētāju, tika izveidota saziņas grupa, kurā bija iespēja pieteikties. Kā loģisks turpinājums jau no rudens uzsāktajiem treniņiem bija ideja aizvadīt turnīru.

 

29.aprīļa vakarā plkst. 19.00 notika pirmais, Valkas pagasta “ Volejbola nakts turnīrs”, kurā piedalījās 20 dalībnieki. Katrs dalībnieks turnīram pieteicās individuāli un tikai pirms spēļu sākuma, izlozes rezultātā, uzzināja savus komandas biedrus. Lai nebūtu tā, ka kāda no komandām ir izteikti spēcīgāka, vai vājāka, visi dalībnieki tika sadalīti trīs grozos un tad, četri “izsētie” dalībnieki veica izlozi un uzzināja savus komandas biedrus. Komandas pēc īsas apspriedes izlēma, kāds būs nosaukums.  Sākot turnīru, komandas “ Kapteinis”, “ A+2”, “Baigi melnie” un “Pieredzīte” izspēlēja katra ar katru spēli līdz diviem uzvarētiem setiem. Sets tika spēlēts līdz iegūtiem 15 punktiem, bez papildu nosacījuma. Komanda par katru uzvarētu setu saņēma vienu punktu. Pēc pamatturnīra turpinājumā tika izspēlēts “ krusts”, kur komandas spēlēja vienu setu līdz 25 punktiem (+2). Un Tad jau bija klāt spēle par pirmo vietu, kuru aizvadīja komandas “ Kapteinis” un “ Pieredzīte”. Izspēles nosacījums bija tāds pats, kā spēlējot “krustu”, spēle jāuzvar ar +2 punktiem. Cīņa izvērtās ļoti sīva, kaut gan praktiski visu spēli vadībā bija komanda “Pieredzīte”, “ Kapteinis” nemaz nedomāja tik viegli piekāpties. Rezultātā sīvā cīņā “Pieredzīte”( Edgars Zalužinskis, Jānis Jaunslavietis, Raivis Kauliņš, Atis Empelis un Rolands Jermacāns), kura tiešām gadu izteiksmē un pieredzē bija visnopietnākā komanda ar 27: 25 pieveica komandu “ Kapteinis” (Jānis Jermacāns, Alise Kruška, Kristiāns Kalniņš, Reinis Kruška, Kārlis Vaļģis).

 

Pēc turnīra dalībniekiem pašiem bija prieks par labā līmenī aizvadītām spēlēm un vēlme trenēties vēl, lai kā vienmēr, spraigi vasarā aizvadītu “Lugažu smilšu volejbola karaļa” turnīru.

 

Liela paldies, sporta skolas zāles dežurantei Dainai Grasmanei, kura neatteica idejai par nakts turnīru un veltīja savu laiku, lai būtu kopā ar dalībniekiem. Paldies, turnīra spēļu tiesnesim Jurim Mencim, kuram neliela trauma liedza pašam startēt turnīrā, bet kā tiesnesis viņš lieliski tika galā ar pienākumiem.

 

Foto: Ance Andrējeva -Empele

 

Informāciju sagatavoja:

Atis Empelis

Valkas pagasta sporta organizators

Valkas pagasta pirmais “Volejbola nakts turnīrs” (A.Andrējeva-Empele)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.