13.07.2022
Valkas pagasta 20.sporta spēlēs sīva cīņa par uzvaru

Astoņas komandas, kuras pārstāvēja 61 dalībnieks, “Lugažu muižas” parkā, 9. jūlijā pulcējās Valkas pagasta sporta spēlēm, kuras šogad norisinājās jau divdesmito reizi. Jubilejas reizes spēlēm bija jānotiek jau pagājušajā gadā, bet pandēmijas ierobežojumi tam pārvilka treknu svītru. Tāpēc jo patīkamāk, ka šogad atsaucība bija iepriekšējo gadu līmenī un spēļu atklāšanas brīdī uznākusī lietus šalts, tikai visus padarīja saliedētākus.

 

Sacensību formula palika nemainīga arī šogad, kā jau ierasts, visas dienas garumā noritēja sacensības 9 sporta veidos, kuri bija sadalīti “mazajos” un “lielajos” sportos. Komandas vispirms izspēlēja "mazos" sportus. Kā jau jubilejas reizē pienākas, sporta veidus izvēlējāmies, atskatoties uz iepriekšējos gados darīto. Tāpēc “mazajos” sportos bija gan tradicionālie basketbola metieni, komandas lēkšana ar virvi, gan arī senāk spēlētā “ačgārno metienu” un Molkky ķegļu spēle. Par godu 20. sporta spēlēm, tradicionālā biatlona disciplīna tika pārveidota par “pāru izaicinājuma” skrējienu. Tad vēl, kā vienmēr, veiklības stafete, kas sastāvēja jau no zināmiem pārbaudījumiem un arī jauniem. Nu jau vairākus gadus nemainīga ir arī sporta spēle, tas ir dvieļu volejbols, kuru komandas izspēlē pirms sacensību noslēdzošās disciplīnas – virves vilkšanas. Uzvaru dvieļu volejbolā var izcīnīt ne tik daudz fiziski spēcīgākā komanda, kā tā komanda, kuras dalībnieki prot vislabāk sadarboties.

 

Katra spēļu organizatora vēlme ir, lai cīņa būtu spraiga, un, lai nebūtu nojaušams uzvarētājs jau pirms spēlēm. Tas piepildījās un šogad par uzvarētājiem, kļuva komanda “4x4 dalīts uz 2” (Vita Zandersone, Olita Zandersone, Ieva Kruška, Sendija Lielupe, Jānis Jermacāns, Aivis Jermacāns, Harijs Kruška un komandas kapteinis Ainārs Zandersons) Tikai puspunkts šķīra otrās vietas ieguvējus, komandu “Tie paši” (kapteinis Ivars Stahovskis), kuras sastāvā šogad bija arī dalībnieki no Jelgavas. Savukārt trešajā vietā komanda “Piekūni” (kapteinis Dzintars Teteris).

 

Šī gada spēlēs nebija vērojama kādas komandas izteikta dominance, komanda “ 4x4 dalīts uz 2” triumfēja tikai trijos no deviņiem sporta veidiem, viņi bija labākie “Dvieļu volejbolā”, aiz sevis atstājot komandu “ Tie paši” un “Kompots” . Uzvaras viņiem arī divās “mazajās” disciplīnās “Ačgārnajos metienos” un “ Lēkšanā ar virvi”. Otrās vietas ieguvēji “Tie paši” uzvarēja tikai vienā no disciplīnām, “Pāru izaicinājumā”, bet stabils sniegums visās spēlēs deva labu rezultātu kopvērtējumā. Vēl pie uzvarām atsevišķās disciplīnās tika komanda “ Kompots” (kapteinis Ance Andrējeva – Empele), kas bija veiklākie un ātrākie veiklības stafetē. Ļoti labi šogad veicās komandai “Alnis Omulis” (kapteinis Kristaps Polakens), viņiem šogad divas uzvaras “ Basketbola metienos” un “ Molkky ķegļu spēlē”.

 

Virves vilkšanas disciplīna sastāv no vairākām komponentēm un tikai ar spēku un svaru tajā nevar uzvarēt, ir arī jāizprot vilkšanas tehnika, tas nāk ar pieredzi. Tas izskaidro arī komandas "Kompots" trešo vietu, jo vizuāli viņi neizskatījās kā pretendenti uz šo sasniegumu. Šogad tradīcija, ka Valkas pagasta sporta spēlēs, “virves vilkšanā” uzvar komanda “Vecie buki”, tika lauzta, šis gads ieviesa korekcijas, un ļoti sīvā cīņā viņi piekāpās komandai “Veri Nais” (kapteinis Sandijs Dudelis). Iespējams, ka cīņas rezultātu ietekmēja arī mazliet veiksme. Ne vienmēr virves vilšanas sektorā abās pusēs ir vienādi apstākļi un tad ieslēdzas tāds faktors , kā veiksme izlozē. Tas gan nemazina “Veri Nais” sasniegumu, kuri triumfēja šajā disciplīnā un arī “Frisbija metienos”. Patīkami, ka šīs un vēl vienas komandas sastāvā bija dalībnieki, kuri pārstāv Latvijas sportu starptautiskā līmenī.

 

Arī šogad uzvarētāju komanda saņēma balvā īpaši šīm spēlēm dizainētu krekliņu ar uzrakstu “Patīk uzvara”. Tā kā šīs bija 20.Valkas pagasta sporta spēles, tad paldies spēļu noslēgumā tika teikts komandai “Vecie Buki” (Inga Kārkliņa, Ligita Gailīte, Inta Skrastiņa, Līga Orleana,  Egils Zandersons, Juris Mencis, Jānis Orleans, Rinalds Kalniņš), kuri ir piedalījušies visās Valkas pagasta sporta spēlēs un saglabājuši nemainīgu komandas kodolu.

 

Pateicos, visiem, kas ņēma aktīvu līdzdalību sporta spēļu organizēšanā un novadīšanā, visiem tiesnešiem un brīvprātīgajiem palīgiem, fotogrāfam Guntaram Āboliņam, kurš iemūžināja sacensības un to gaisotni. Paldies arī z/s “Kalnpierbes” saimei par gardajām desiņām sacensību dalībniekiem.

 

Milzīgs paldies, sacensību dalībniekiem un īpaši komandu kapteiņiem! Tiekamies citos sporta pasākumos, un nākamajās Valkas pagasta sporta spēlēs!

 

Informāciju sagatavoja:

Atis Empelis,

Valkas pagasta sporta organizators

20.Valkas pagasta sporta spēles (G.Āboliņš)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.